Zaznacz stronę

Łóżka tapicerowane do sypialni – jak wybrać to odpowiednie?

Zainteresowanie krajami skandynawskimi i ich kulturą w Polsce utrzymuje się na wysokim poziomie. Jednym ze skutków tego zainteresowania jest urządzanie wnętrz w stylu skandynawskim. Jakie czynniki wpłynęły na jego popularność? Czym cechuje się ten styl?

Styl skandynawski to proste formy, minimalizm oraz oszczędność zdobień. W aranżacji takich wnętrz ważną rolę odgrywa kolorystka. Stawia się tu na barwy jasne, dzięki którym wnętrza stają się bardziej przestronne. Biel i szarość, beżowe lub grafitowe dodatki – oto rozwiązania, z jakimi najczęściej można się spotkać we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim. Jasną barwą wyróżniają się też meble, które urzekają swą lekkością oraz prostą formą. Co z ozdobami? We wnętrzach skandynawskich pojawiają się one bardzo oszczędnie. Wnętrza takie urzekają prostotą i minimalizmem. Są wygodne i przestronne, a dzięki prostym rozwiązaniom można w nich bez większych problemów utrzymać ład. Urządzanie wnętrz w stylu skandynawskim nie też wymaga tworzenia skomplikowanych projektów, nic więc dziwnego, że dla osób ceniących sobie wygodę i funkcjonalne rozwiązania tego typu styl stał się kuszącym sposobem na urządzenie mieszkania.

Odpowiednie kolory do sypialni

Kolory, które pojawiają się w sypialni to sprawa indywidualna. Każdy ma inne upodobania i w innym otoczeniu woli wypoczywać. Część osób wybierze jasne i delikatne odcienie, a część barwy mocne i intensywne. Kolory, które wybierzemy dla sypialni, pomogą nam stworzyć w niej określony klimat. A jakie kolory najbardziej nadają się do tego wnętrza?
To, jakie kolory będą się najlepiej prezentować w sypialni zależy oczywiście od różnych czynników. Na pewno wpływ na tą kwestię ma wielkość pomieszczenia, skosy ścian, umieszczenie okien, drzwi i mebli. Odpowiednio dobrane kolory mogą optycznie powiększyć lub pomniejszyć wnętrze, mogą wydobyć z niego głębię, mogą wnętrze ocieplić lub dodać mu elegancji i klasy. Jednym z możliwych rozwiązań jest połączenie kolorów miękkich, takich jak beż, odcień kremowy czy wrzosowy z chłodnymi barwami – niebieską czy szarą, sprawi że wnętrze stanie się spokojne, kojące i łatwiej będzie się w nim zrelaksować. Jeżeli chcemy, by sypialnia nabrała przytulniejszego wyrazu, wystarczy do tych kolorów dodać pudrowy odcień różu lub beżu.
Kiedy wybierzemy kolory mocne, nasycone – na przykład czerwień czy pomarańcz, sprawimy że sypialnia stanie się pełna energii i pozytywnych emocji. Oczywiście dobór kolorów do sypialni może nie być łatwy. Warto wtedy korzystać z palety kolorystycznej. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie dobieranie kolorów, które znajdują się obok siebie na takiej palecie. Pamiętajmy też o tym, by nie przesadzić z ilością kolorów, gdyż wtedy wnętrze z pewnością straci swój urok.

Pora na meble do sypialni

Oczywiście najważniejszym meblem w sypialni jest łóżko – praktycznie od tego powinniśmy zacząć urządzanie naszej sypialni i nie ważne w jakim stylu ona będzie czy to wyżej wspomniany styl skandynawski czy eklektyczny – odpowiednie łóżko jest najważniejsze, bo to na nim śpimy i chcemy się wyspać, chcemy się zdrowo wyspać. Dobrze dobrane łóżko tapicerowane do sypialni sprawi, że nie będziemy chcieli z niego wyjść, po przebudzeniu nic nas nie będzie bolało. Obecnie mamy bardzo duży wybór łóżek tapicerowanych, które po złożeniu mogą służyć jako sofa do przyjmowania gości, jeżeli nie mamy dużego mieszkania, więc może pełnić rolę 2w1. Należy przy wyborze łóżka także pamiętać o jego wymiarach oraz możliwości łatwego mycia tapicerowane poszycia. Łóżko mimo, że jest najważniejsze w sypialni to nie powinno też się za bardzo wyróżniać na tle pozostałych mebli więc musimy wybrać łóżko tapicerowane pasujące kolorystyką i kształtem do pozostałych mebli – jeżeli nie wybieramy łóżka z jednego zestawu.

Pomysły na aranżację małej sypialni

X pomysłów na aranżację małej sypialni Chcą wykonać remont mieszkania nie możemy zapominać o tym, jak ważne są rodzaje mebli i jak w zdecydowany sposób budują one styl i komfort mieszkania. Warto...

Co warto wiedzieć przed zamówieniem kuchni na wymiar

Co warto wiedzieć przed zamówieniem kuchni na wymiar Urządzanie własnego mieszkania to wielkie wyzwanie. Odpowiednie rozplanowanie pomieszczeń oraz urządzenie ich w taki sposób, by mogły się one...

Łóżka tapicerowane do sypialni – jak wybrać to odpowiednie?

Łóżka tapicerowane do sypialni – jak wybrać to odpowiednie? Zainteresowanie krajami skandynawskimi i ich kulturą w Polsce utrzymuje się na wysokim poziomie. Jednym ze skutków tego zainteresowania...

Jak wybrać materac do łóżka?

Jak wybrać materac do łóżka? Zdrowie naszego kręgosłupa i komfort wypoczynku są niezwykle ważne. Na to, czy obudzimy się wyspani i wypoczęci, duży wpływ ma rodzaj materaca, na którym śpimy. Nie ma...